چگونه می توان عمر مفید یخچال خود را افزایش داد؟

نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی
۹ آبان,۱۳۹۶
راهنمای استفاده بهینه از ماشین لباسشویی
۲۶ آذر,۱۳۹۶

چگونه می توان عمر مفید یخچال خود را افزایش داد؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است این در مورد همه چیز صادق است.از سلامتی گرفته تا به وسایل و ابزار خانگی. با رعایت نکات کوچک و ریز در نگهداری از وسایل می توان عمر مفید یک وسیله را بالا برد و بتوان از یک وسیله چند برابر بهره برد . یخچال یکی از وسایلی که اگر به نگهداری آن توجه شود حتما برای خانواده فواید زیادی به همراه خواهد داشت و به اقتصاد خانواده کمک زیادی می کند .

_ یکی از نکاتی که بایدهمیشه مراقب آن بود محل قرار گرفتن یخچال و فریزر در کنار دستگاه های تولید کننده گرما مثل اجاق گاز پکیج آبگرمکن و شوفاژ گرمای تولید شده از این وسایل موجب هدر رفتن انرژی سرمایشی یخچال و خرابی موتور آن می شود .

_ هنگامی که قرار باشد یخچال از جای خود حرکت کند و به جای دیگری منتقل شودمثل اساس کشی ها باید دستگاه را پیش از حرکت دادن 3 ساعت خاموش کرده و اجازه دهید گاز آن از جریان بایستد .

_ امروزه معمولا موتورهای یخچال ها پوشش دارند اما اگر یخچال شما موتوری بدون پوشش دارد موتور را با جارو برقی یا سشوار تمیز کنید تا محلی بر اقامت سوسک ها نشود .
اگر کودکی دارید که زیاد سر یخچال می رود و در یخچال را مرتب باز می کند باید موضوع را با کودک در میان بگذارید و آموزش بدهید که موجب می شود هوای سرد از یخچال بیرون آمده و هوای گرم به فضای یخچال وارد شود.

_ هنگام نظافت و گردگیری یخچال سعی کنید همیشه از دستمال های ضد خش و مواد شوینده مناسب برای پوشش یخچال استفاده کنید . اگر کسی هستید که ترجیح می دهید از مواد طبیعی برای شستشو یخچال استفاده کنید نصف استکان سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید و از آن برای پاکسازی سطح بیرونی یخچال استفاده کنید .

_ حتما بین دیوارها و بخش پشتی یخچال و فریزر دست کم 20 سانتی متر فاصله بگذارید تا هوای پشت دستگاه به راحتی ردوبدل شود .این جریان باعث پیشگیری از گرم شدن موتور دستگاه می شود .

_ موضوع بعدی برف یخچال است که نباید اجازه دهید که کل یخچال را بگیرد و هرگز از جسم تیز و خشن برای از بین بردن برفک استفاده نکنید .

_ برای توزیع یکنواخت گاز موجود در لوله های دیواره یخچال مطمئن شوید که دستگاه شما روی سطح صاف و بدون شیب قرار گرفته است .

_ از قرارداد مواد خوراکی و غذاهای گرم و آب جوش در یخچال روشن خودداری کنید این کار باعث هدر دهی انرژی موتور دستگاه می شود .

_به طور مرتب هر 2 ماه یکبار لاستیک ها و درزگیر های اطراف در یخچال و فریزرتان را چک کنید تا سریع متوجه پارگی یا پوسیدگی آن شوید.پارگی این لاسیتک ها موجب هدر رفتن انرژی و اصطککاک موتور می شود .

_ از کنار هم چیدن و چسباندن ظروف داخل یخچال و فریزر برای گردش هوا جلوگیری کنید .این کار موجب می شود تا تهویه درون فضای یخچال به خوبی انجام شود .

_ احتمال اینکه یخچال بوی مواد غذایی را به خود بگیرد ،هست برای این کار بهتر است که مواد غذایی را حتما با در پوش در قرار دهید و اگر این اتفاق افتاد می توان از پک های آماده بو گیر یخچال یا کیسه پارچه ای قرار داده و در یخچال بگذارید .

_ محل دادن بطری دریخچال را نباید زیاد سنگین کرد چون باعث شکستگی این قسمت شده و باعث آسیب دیدن این قسمت خواهد شد .

_ به منظور کنترل هرچه بیشتر و صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان از درجه های بین 1 تا 2 و در 2 تا 4 یخچال استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *