یخچال مهمترین وسیله آشپزخانه است . پرواضح است که آشپزخانه بدون مایکروویو و اجاق گاز را ی توان تصور کرد ولی آشپزخانه بدون یخچال غیرقابل تصور می باشد. بنابراین خرید یخچال سرمایه گذاری مهمی می باشد. درصورتی که نیاز همزمان به یخچال و فریزر را احساس می کنید، و همزمان جنبه زیبایی و ظاهر برای شما مطرح است، انتخاب یخچال فریزر سایدبای ساید برای شما مناسب است. همچنین افرادی از یخچال ساید بای ساید بیشتر استفاده می کنند که از غذاهای کم حجم همراه با تنوع غذایی زیاد و از نوشیدنیهای متنوع استفاده می کنند.

موارد قابل توجه در خرید یخچال ساید بای ساید

فضا

هرچه تعداد افراد خانواده بیشتر باشد و یا فاصله بین خریدها بیشتر باشد، نیاز به یخچا با فضای بیشتر می باشد. طبقات داخلی یخچال باید قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشند.عرض و عمق طبقه های مدلهای مختلف با هم متفاوت است.

ظاهر

ساید بای سایدها معمولا در سه رنگ سفید، استیل و تیتانیوم تولید می شوند. که بسته به هماهنگی با لوازم آشپزخانه دارد. جنس روکش های آنها متفاوت است.همچنین در مدلهای جدیدتر از ال سی دی های کوچکی روی بدنه یخچال استفاده می شود.

مصرف انرژی

مصرف انرژی عامل مهمی می باشد.در یخچالهای جدید برای اینکه به یک موتور فشار زیادی وارد نشود از دو موتور به طور همزمان استفاده می شود. اگر به طول عمر موتور ساید خود اهمیت می دهید خرید سایدبای ساید چند موتوره مناسب است.

بار خانگی

باز و بسته کردن مدام یخچال به مرور از عمر موتور آن می کاهد.بنابراین سایدبای ساید هایی را انتخاب کنید که مجهز به آبسردکن و یخساز بوده و بطور مستقیم ورودی شیر آب دارند.

 

رعایت نکاتی درمورد یخچال ساید برای افزایش عمر یخچال:

برای مدلهای قدیمی از محافظ برق استفاده کنید. فیلتر آب یخچال را متناسب با دفترچه آن چک کنید که سالم باشد درغیر اینصورت آنرا تعویض نمایید.درصورتی که فیلتر در جای خود قرار ندارد ، برق را قطع کامل کرده و فیلتر را بیرون آورده و دوباره جایگذاری کنید. برای تمیز کردن خارج یخچال از محلول ملایم آب و شوینده و برای تمیز کردن داخل یخچال از دستمال حاوی محلول بی کربنات سودا و یا یک شوینده ملایم و آب استفاده کنید. سپس آن را خشک کنید. و مستقیما از آب استفاده نکنید. درب یخچال را تا حد ممکن کمتر باز نگه دارید. برای مناطقی که درجه سختی آب بالا می باشد و آب آشامیدنی مناسب نیست، بایستی از فیلتر خارجی یا دستگاه تصفیه آب استفاده کرد. یخچال را در جایی به دور از وسایل گرمازا مثل اجاق گاز ، فر و بگرمکن و.. قرار دهید. برای جلوگیری از گرم شدن پشت یخچال باید حداقل 10 تا 15 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد. نوار یا لاستیک دور درب یخچال باید همیشه تمییز باشد تا قدرت چسبندگی آن کم نشود. در هنگام جابجایی حتما یخچال را به صورت ایستاده حمل کنید و بعد از جابجایی عظیم به مدت 30 دقیقه از روشن کردن آن خودداری کنید. برای افزایش جریان هوا در یخچال از بهم چسباندن ظروف داخل یخچال خودداری کنید. از درب محفظه غذاهای حاضری به عنوان زیردستی استفاده نکنید و آنرا فشار ندهید. اگر از آبسردکن و یا یخساز استفاده می کنید، روزانه حداقل یک لیوان آب یا یخ از آن بگیرید. درصورت استفاده ازبرنامه سوپر بصورت مداوم از آن استفاده نکرده و دوباره آنرا به حالت دائم برگردانید.. از برداشتن یخ و آب بصورت پشت سرهم و زیاد خدداری کنید.

تعمیرات یخچال ساید بای ساید

تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ به علت حجم زیاد و ظرفیت نگهداری میزان زیاد مواد غذایی بسیار لازم می باشد.از طرفی بدلیل تغییرات و تنوع روزانه این محصول، تعمیرات آن هم نیاز به تخصص خاص خود دارد و نیاز به علم و دانش روز افزون دارد.

عیبهای رایج یخچالهای ساید بای ساید

کمپرسور فریزر کار می کند اما خنک کنندگی وجود ندارد. یخچال یا فریزر سرمای کافی ندارند. منجمد شدن غذاها در طبقات یخچال. آبریزی از زیر یخچال صدای غیر عادی یخچال و فریزر مشاهده برفک یا آب داخل یخچال آب خروجی از مخزن یخجال سرد نیست. وجود برق در بدنه یخچال یخساز کار نمی کند یا فقط مکعبهای کوچک تولید می کند. فیلتر تصفیه آب روشن شده. از آبریز یخچال آب خارج نمی شود. یخچال روشن نمی شود. یخچال اتومات نمی کند. لامپ روشنایی یخچال روشن نمی شود. موتور یخچال کار نمی کند. صفحه دیجیتالی یخچال نشان نمی دهد.